Závody

Zdá se, že doba covidová pomalu končí, a tak pomalu začínají střelecké svazy zveřejňovat termíny závodů. My jsme se už jednoho stihli zúčastnit.

Termín prvního kola Moravského zemského poháru byl 5.6.2021. Náš oddíl se rozhodl, v rámci přípravy na tento závod, na naší střelnici uspořádat své vlastní závody. Počasí bylo skvělé a zúčastnilo se 12 našich střelců a 2 hosté. Závod se vyvedl a my měli příležitost vyzkoušet i náš nový 3D terč – pumu horskou, který obohatil naši rostoucí sbírku 3D terčů.

Důležitější pro nás však byl již zmiňovaný závod 1 kola MZP na Buchlově. Náš oddíl se v tomto krásném podhradí zúčastnil závodů již dvakrát. Mysleli jsem si tedy, že trasa bude podobná, jako minule. Organizátoři nás z tohoto omylu vyvedli již v úvodním poučení. Sdělili nám totiž, že trasa závodu povede kolem pahorkatiny Hřiby, což pro nás byla novinka. Také nás varovali, že trasa bude obtížná a my jsme opravdu téměř polovinu trati lezli po čtyřech. Byl to přímo úchvatný skalnatý terén a terče do něj byli zasazeny tak, že střelec musel často střídat střelbu do kopce a z kopce. S oddílem jsme se shodli na tom, že krásnější a zároveň tak náročný závod jsme ještě nikdo neabsolvovali. Jsme za to organizátorům z 3D team Řáholec moc vděční.

Další závod MZP se koná na Slovensku v obci Varín. Doufáme, že nám situace dovolí vycestovat a závodu se zúčastnit. Závěrem si jako obvykle popřejme: „Ať nám to lítá!“

Hrad Buchlov
Letos netradiční za to však nádherný terén.
Užívali jsme si každý výstřel.
Pekelné soustředění.
Záludné překážky na trati a značné stoupání. Přesto úžasný zážitek.
Úchvatné
Vzácná terčová situace na rovině.
Pro nás novinka.

Vedoucí oddílu Roman Žilka