Valašský 3D parkur

Předposlední prázdninovou sobotu jsme navštívili nádherný 3D parkur v Beskydech. Parkur se nachází u obce Horní Bečva, kousek od Rožnova pod Radhoštěm, v krásném údolí s protékajícím potůčkem. 

V šestičlenné skupince jsme obešli všech 28 terčů různých velikostí ve vzdálenostech pěti až třiceti metrů.

Na začátku u vstupu jsme si každý mohli vzít jednu bodovačku, kam jsme si zapisovali své získané body. Některým z nás se dařilo více, jiným méně, ale všichni jsme si to moc užili. 

Většina terčů byla umístěna u potoka, takže nám občas skončil nějaký ten šíp ve vodě, všechny jsme ale naštěstí vylovili. I přesto jsme se bohužel neobešli bez ztrát, jeden šíp se nám přece jen někam zatoulal a domů jsme si dovezli i několik zničených.

Celou trasou nás prováděly malé dřevěné šipečky na stromech, které nás naváděly k dalším a dalším zvířátkům. Vše bylo opravdu krásně značené, takže jsme nemuseli nic hledat a vždy jsme došli tam, kam jsme měli.

Počasí nám vyšlo skvěle, celý den bylo nesnesitelné vedro, ale my jsme byli krásně schovaní v lese u vody, kde nám bylo dobře. 

Z valašského parkuru jsme se všichni vrátili nadšení, nenadchl nás jen samotný parkur, ale i ta překrásná příroda ve které je parkur umístěný.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na oběd a někteří z nás si ještě vyšli na Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově s krásným výhledem.

Nám se na Valašsku moc líbilo a určitě sem brzy zavítáme znovu. Věříme, že příště už nás pojede víc a užijeme si to alespoň tak, jako jsme si to užili teď. 

Nela Skácelová 22.8.2020

Prostředí bylo dokonalé.
Tento potůček jsme přešli stokrát :).
Já v akci.
Radim se kochá přírodou.
Střílelo se do kopce i z něj.
Ta příroda byla opravdu úžasná.
Na stráni je pavián.