CHIMÉRA

V pátek, první květnový den a svátek zamilovaných, jsme se i my oddali své vášni a vyjeli jsme na lukostrělecký výlet. Výletu se účastnilo 11 členů oddílu. V noci sice trošku pršelo, ale my jsme se nenechali odradit.

V osm hodin ráno se celý náš jedenáctičlenný tým naložil do aut a vyrazili jsme na naši první akci po několika měsících. Cílem naší cesty byl lukostrělecký parkur v Hradci Králové, který je postavený klubem Chimera Hradec Králové.

Asi si říkáte, co to ten parkur vlastně je? Lukostrělecký parkur je velice podobný 3D závodům českého poháru, jen tu chybí závodníci. Jedná se o okruh s několika 3D terči, který si po zaplacení vstupného můžete projít. Vstupné činí 200,- pro dospělé a 150,- pro juniory a děti, děti do deseti let mají vstup zdarma. Za tak krásný zážitek je to skoro nic.

Platí tu pravidla jako u českého poháru, jeden terč, jeden šíp. Výhoda parkuru ovšem spočívá v tom, že na každý terč můžete střílet tak dlouho, dokud se jedním šípem netrefíte. Takže je jasné, že na každý terč je vystrěleno víckrát než jednou. Můj nepříliš slavný rekord je sedm šípů, ale v našem oddíle jsou i tací, kteří se trefí na poprvé.

Parkur v Hradci můžu jenom doporučit. Rozestavění všech 28 terčů je perfektní. Za každým zvířátkem je svah, takže je téměř nemožné ztratit šípy, což každý z nás ocení, ale i přesto se to někomu podařilo. 🙂

Za vůbec nejlepší terč považuju holuby. Čekalo nás tu asi 15 holubů v životní velikosti mile usazených na větvi. Trefit se do takové malé potvory byla opravdu výzva.

Terén byl velice různorodý, stříleli jsme dolů, nahoru, z blízka i z daleka. Přesně jak to má být. Výlet se nám všem moc líbil a už se těšíme na další. Do Hradce Králové se budeme určitě ještě vracet a věříme, že se k nám přidají i další členové našeho oddílu.

Eva Kutalová

Naši nejstarší.
Naše nejmladší.
Má skupina.
Skvělá nálada.
Nádherně umístěné terče.
Skvělé zásahy :).
Obávaní holubi.
http://3d.chimerahk.cz/