Dubický odstřelovač 2019

V sobotu 28.12. 2019 jsme se zúčastnili dalšího závodu. Tentokrát jsme ale naše lukostřelecké nářadíčko mohli nechat doma. Luky jsme vyměnili za malorážky a šli jsme s chutí na to.

V 9 hodin ráno jsme se sešli na Dubické střelnici a závod mohl začít. Po vyslechnutí bezpečnostních pokynů jsme se vrhli na první disciplínu. Stříleli jsme v leže z malorážek přes celou střelnici (50m) a to je opravdu dálka! Zbraně naštěstí měli puškohledy, takže to nebylo tak zlé. Terče byly na můj vkus moc maličké, přesto se závodu statečně zúčastnili i malé děti. O vítěství se kromě nás utkali staří mazáci z bývalého branného oddílu, naši kolegové lukostřelci z Rýmařova i úplní amatéři. Díky zodpovědnému dohledu a ochotným radám instruktorů si se zbraněmi poradili úplně všichni.

Druhá disciplína byla o trochu těžší. Závodníci museli nejprve doběhnout k přístřešku a až pak co nejrychleji vystřelit dva náboje na terč ve tvaru lišky. Ale pozor! Ta liška nebyla v životní velikosti. Bylo to spíš jakési liščátko. I druhého úkolu se všichni zhostili na výbornou. Než jsme se nadáli, bylo tady vyhlášení. Nejen vítězové, ale i poražení si domů odnesli sladkou odměnu.

V duchu Vánoc jsme volný čas mezi úkoly trávili u kamen v klubovně a jedli jsme občerstvení, které připravila vedoucí rýmařovských lukostřelců Katka, za což jí děkujeme. Počasí se nad námi smilovalo a začalo sněžit. Byl to prostě krásný zimní den.

Závod jsme si velice užili a za to můžeme poděkovat členům AVZO Dubicko, kteří nám soutěž připravili. Děkujeme a už se těšíme na příští ročník!

Eva Kutalová

Za lukostřelecký oddíl jen já a Radim.
Naši hosté z Rýmařova.
Každý zdroj tepla se počítá :).
Já při střelbě.
To je ta liška.
Naši vítězové.