Dubický lukostřelecký turnaj 3D na 2D terče.

Dne 20. října 2019 jsme se zúčastnili dalšího závodu v 3D lukostřelbě. A nebyl to jen tak ledajaký závod, byl výjimečný, protože to byl první závod, který jsme pořádali my, lukostřelba Dubicko. Na střelnici v Dubicku a v lese u střelnice jsme rozmístili 15 terčů. Inspirovali jsme se Moravským zemským pohárem a na každý terč jsme vystřelili 2 šípy. Většina terčů sice byla jen dvourozměrná, ale to nám vůbec nevadilo, zábava to byla i tak. Nějak se musí začít ne?

Navštívit nás přijel kamarád že závodů Romča Kolář a přivezl s sebou velkou 3D srnku. Střelba na takové terče je prostě skvělá, doufám, že v budoucnu si budeme také moci koupit nějaké to zvířátko. Závodu se zúčastnilo 14 dětí, soutěžily dokonce i 5-leté holčičky, ale také dospělí.

Trapným faktem zůstává, že nás všechny porazil náš profík Ráďa. A to soutěžil i proti dospělým. K dispozici bylo také výborné občerstvení za, které vděčíme Janě Divišové. Závod jsme si užili a vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, kolik práce dá příprava takové akce. Věřte mi, opravdu dost.

Bylo to pro nás pěkné rozloučení se sezónou. Na závěr chci poděkovat Nelče, která tyto závody vymyslela a všem, kteří se na nich podíleli a doufám, že příští rok se zase všichni sejdeme, my i noví členové a hlavně nějaké ty 3D terče, a dáme si odvetu. Lukostřelbě zdar a pokud ještě nestřílíte, přidejte se k nám!

Eva Kutalová

Naši závodníci.
A hned první terč měl velkou obtížnost.
Ale všichni to zvládli na jedničku.
Junioři a dospělí to měli ještě náročnější.
V popředí náš host Roman.
Tady zadní ruka po výstřelu. Dokonalé.
Pekelné soustředění.
Náš nejlepší střelec. Tedy pro dnešek 🙂 .
A tady náš nejmladší člen.
Sladký závěr.