Moravský zemský pohár – Bůřov

V sobotu 7. 9. 2019 jsme se zúčastnili závodu v 3D lukostřelbě. Závod se konal ve Valašské Bystřici v Golfovém Clubu Bůřov. Z našeho oddílu se zúčastnili Eva Kutalová a Roman Žilka.

Závod se konal v krásné přírodě Valašské vrchoviny v nadmořské výšce 660 m. Hodnotím ho jako docela obtížný. Jednalo se o 6. kolo Moravského zemského poháru, takže jsme na každý terč měli k dispozici 2 šípy. Závodu se zúčastnilo asi 135 dospělých a dětí.

Stříleli jsme na vzdálenost od 5 do 30 metrů. Terče byly opravdu rozmanité, nejvíc se mi líbila obří anakonda. Dále jsme stříleli na medvěda, prase, kamzíka a mnoho dalších. Terén byl velice náročný. Myslím, že spokojený mohl být už i ten, kdo to přežil se všemi končetinami v celku. Počasí nám vyšlo docela dobře. Asi polovinu závodu bylo hezky a pak začalo pršet. Nebylo to ovšem zas tak zlé a závod jsem si užila i tak.

Oběd jsme dostali ve skvělé restauraci a na konci závodu se konala zábavná tombola. Nejvíc se mi ale líbilo vyhlašování, protože jsem zjistila, že jsem byla 3. Se závodem jsem maximálně spokojená a 3D lukostřelbu doporučuji všem, kteří ji ještě nezkusili.

Eva Kutalová

Letecký pohled na Golfový hřiště.
Začalo to skvělou snídaní.
Trošku se rozehřát.
A hurá na to.
Pozor na kamení. Tohle jsou obtížné terče.
Tohle možná vypadá snadněji, ale vzdálenost a střelba pod úhlem i s tak velkého cíle udělá nesnadný úkol.
Pár krásných zásahů našeho trenéra.
A úspěšné završení dne.