Moravský zemský pohár – hrad Buchlov

Máme zlato

V sobotu 15.6. 2019 se náš oddíl ve složení Eva Kutalová, Nela Skácelová, Radim Diviš, Natálie Králová a vedoucí Roman Žilka zúčastnil 4. kola Moravského zemského poháru v 3D lukostřelbě. Závod se konal na hradě Buchlov, v nádherné krajině jižní Moravy, ale v náročném terénu na úbočí stejnojmenného kopce.

Samotný závod opravdu nebyl jednoduchý. Na mnohdy obtížně přístupných  místech zde bylo rozmístěno 32 3D terčů různých velikostí od dvojice malých varanů až po jelena. K některým terčům jsme se dostávali po čtyřech, k jiným jsme se málem dokutáleli hlavou napřed. Ušli jsme 10 km. Od prvního do posledního výstřelu trval závod 4,5 hodiny.

Terče byly ve vzdálenosti od 5 do 30 m. Děti mohly být o něco blíž. Možná to zní jednoduše, ale ve skutečnosti to tak snadné nebylo. V kopcovitém terénu bylo velice těžké správně odhadnout vzdálenost.  Na každý terč jsme navíc mohli vystřelit jen dva šípy. Musím říci, že pořadatelé měli vše opravdu parádně vymyšlené. Za každým terčem bylo něco (hlína, sláma, trní), co zachytilo šíp, když jsme minuli. Nikdo z naší skupiny neztratil ani jeden šíp. To se ovšem nedá říct o všech závodnících. Slovák, který byl s námi ve skupince zničil rovnou dva.

Závod byl skvěle organizovaný, rozdělili nás do skupin po šesti lidech. Obcházeli jsme terče a nikde se nemuselo čekat. A což je velice důležité, v ceně startovného byl i oběd!

Z našeho týmu se nejlépe umístil Ráďa první místo. Naprosto bezkonkurenčně  dokonalou střelbou převýšil své vrstevníky. A to byl na závodech poprvé!  Zaslouží si velkou gratulaci.

Co mám říct na závěr? Jednu věc určitě. Všichni, kteří jste ještě nepodlehli kouzlu nejdokonalejšího sportu, lukostřelby, kupte si luk a dejte se do toho. Nikdy není pozdě začít. Opravdu to stojí za to.

                                                                                                  Eva Kutalová

Radim Diviš