Lukostřelecký turnaj

Tento článek je věnovaný našim prvním otevřeným závodům v terčové lukostřelbě.

Pomalu nám končí halová sezóna, a tak jsme se na její rozloučení rozhodli uspořádat závody, které proběhly 3.3.2019. Pro nás trenéry měl tento závod mimo jiné ukázat, jestli naši svěřenci i po tak krátké době jsou lepší než laická veřejnost. K naší radosti se tato skutečnost potvrdila. I když závodníci, kteří nejsou našimi členy do jednoho navštěvovali branný oddíl a s lukostřelbou se tudíž nesetkali poprvé. Z organizačních i finančních důvodů jsme závodníky rozdělily na dvě skupiny. Mladší kategorie od 10 do 13 let a starší od 13 do 18. Zúčastnilo se celkem 10 dětí a 15-20 přihlížejících. Děti si kromě úsměvů odnesli i zajímavé ceny. Soutěž proběhla v tělocvičně sokolovny v Dubicku. Účast předčila naše očekávání.

 

O naší akci se také dozvěděla veřejná média. Konkrétně regionální vysílání Český Rozhlas Olomouc. Kde jsem měl v neděli ráno (8,25) v pořadu Dobré ráno moderovaným Šárkou Chovancovou rozhovor o odpoledním závodu.

 

Do budoucna si jen můžeme přát, aby se našich akcí pro veřejnost zúčastnilo více dětí. A nejen jich, ale také dospělých. Vždyť lukostřelba je nádherný sport, který nás učí svalové koordinaci, preciznosti, trpělivosti, soustředěnosti, a navíc je to dokonalý relax v přírodě.

 

                                                                                                                      Žilka Roman Dcv.